دستگاه حکاکی عمیق زن چیست ؟

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

دستگاه حکاکی عمیق زن با یک ساختار خاص جهت امور خاص طراحی و اجرا شده است . زمانی که کلمه عمیق زن به انتهای دستگاه حکاکی اضافه می شود منظورعمق بیشتر از حد معمول دستگاه های حکاکی ثابت و پرتابل می باشد که برای مواقعی که جنس قطعه بسیار سخت بوده و نیاز به قدرت بیشتر جهت ایجاد عمق ویا بعد از حکاکی عملیات رنگ زنی روی قطعه انجام میشود که توقع محو نشدن حکاکی قطعه ایجاد میشود. 

این موارد فوق در صنوف خاص مانند سوله سازی و جنس هایی مانند ST-37 و ST-52 مورد استفاده قرار میگیرد که سختی قطعه بسیار بالا بوده و بعد از حکاکی ، عمق حک قطعه بسیار حائز اهمیت است. 

شرکت شایا حک برای این امر دستگاهی را برای اولین بار طراحی و اجرا نموده که در نوع خود منحصر به فرد است و این مدل انحصاری شرکت شایا بوده و هیچ نمونه مشابهی از این دستگاه ساخته نشده است. 

دستگاه حکاکی عمیق زن با تعبیه دوستون جهت عمق بالا

وجه تمایز دستگاه حکاکی عمیق زن شایا حک دو ستون بودن آن است. معمولا دستگاه حکاکی دارای یک ستون بوده اما با توجه به استراکچر و قدرتی بودن این مدل برای آن دو ستون مجزا با ساختاری بهم پیوسته طراحی گردیده است که قدرت و استحکام را دوبرابر میکند . 

نکته دوم اسلاید بزرگتر و ابعاد حک بیشتر است که دارای طراحی خاص و قدرت و فشارو تحمل بیشتر میباشد. 

ایجاد عمق بالا با تعبیه ریل و واگن دوبل

با توجه به نوع ستون و اسلاید از دو ریل و واگن در محور اصلی استفاده شده که معمولا در دستگاه حکاکی یک ریل برای هر محور تعبیه میشود. 

گشتاور موتور

معمولا در دستگاه های حکاکی ازگشتاور 3kg استفاده میکنند و در دستگاه های معمولی شایا حک 7kg استفاده میشود اما در این مدل از گشتاور 32kg استفاده شده است. 

سایز و قدرت قلم 

حکاکی با عمق بسیار بالا
حکاکی با عمق بسیار بالا

قدرت حکاکی با سایز قلم

سایز قلم و قدرت حکاکی قلم دستگاه حکاکی دو برابر دستگاه های معمولی تعبیه شده است که در تصور تفاوت به وضوح قابل مشاهده میباشد. 

و اما در اخر عمقی که از دستگاه حکاکی ثابت بدست می آید 0.1 تا 1.5 میلیمتر می باشد و عمقی که از دستگاه حکاکی عمیق زن بدست می آید 0.5 تا 2.5 میلیمتر می باشد که در نوع خود عمق بسیار بالایی است.شرکت شایا حک تنها تولیدکننده دستگاه حکاکی عمیق زن به صورت تخصصی با ساختار جدید در ایران میباشد. همچنین این دستگاه قادر است تمامی عملیات های حکاکی اعم از حکاکی اعداد و حروف ، شماره سریال و تاریخ تولید ، حکاکی آرم ولوگو ، حکاکی فایل اکسل و … را بدون نیاز به کامپیوتر انجام دهد. 

قلم حکاکی
تفاوت دستگاه حکاکی عمیق زن و ثابت
نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

6 پاسخ

  1. ما این دستگاه رو تهیه کردیم از شرکتتون . واقعا کارش عالیه عمقی که خواستیم رو به ما داد و طراحیتون خاصه و منحصربه فرد هستش هیچ جا این همه دقت و توجه به کیفیت و ظاهر دستگاه ندیدیم لازم دونستم حتما کامنت بزارم و ازتون برای ساخت این دستگاه عالی تشکر کنم. امیدوارم بتونید این روشتون رو ادامه بدید و دستگاه های جدید ارائه بدید.

    1. سلام . از کامنت خوبتون سپاسگزاریم آقای اسدی . همکاری با شرکت شما باعث افتخار ماست . خوشحالیم که تونستیم رضایتتون رو جلب کنیم . این دستگاه جزء بهترین دستگاه های شرکتمون محسوب میشه و یک نمونه انحصاری هستش که تولیدش رو فقط ما انجام میدیم. قطعا در آینده نه چندان دور دستگاه های جدید هم تولید خواهیم کرد.

  2. سلام وقتتون بخیر . مقاله هاتون خیلی خوبه و ما برای خرید این دستگاه جمعه شب تماس گرفتیم جواب ندادید متاسفانه .

  3. سلام و عرض ادب این دستگاهتون برای حکاکی روی قطعه ای که بعدش شات میشه کارایی داره ؟ حکش از بین نمیره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *