نکات مهم برای خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

در سال های اخیر تقاضا برای خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر به شدت افزایش پیدا کرده است که از مهمترین علل این امر میتواند:

  • سرعت حکاکی بالا
  • دقت و کیفیت بالا
  • توانایی برش فلزات با ضخامت
  • تفاوت رنگ حکاکی با رنگ سطح قطعه باشد.

 

آشنایی با نکات مهم خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر

دستگاه حکاکی لیزر فایبر به دلیل اینکه بیشتر قطعات اصلی و اجزای تشکیل دهنده آن وارداتی بوده در هنگام خرید نیاز به علم ، دقت و شناخت خوبی از این شیوه حکاکی میباشد چرا که در صورت نداشتن آگاهی کامل از برندها ، طول عمر ، نحوه نگهداری و… نمیتوانیم دستگاه لیزر فایبر خوبی تهیه کنیم.

این امر ما را بر آن داشته که لیستی تهیه کنیم تا شما را در خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر کمک کرده تا شایسته ترین انتخاب را داشته باشید.

از نکات مهم برای خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اهمیت برند ، توان ، طول عمر و درجه کیفی دستگاه حکاکی لیزری
  • انتخاب دستگاه حکاکی لیزری از نوع قابل حمل یا ثابت بسته به نوع قطعه
  • میزان گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه
  • نحوه نگهداری و آموزش کار با دستگاه
  • اهمیت کامپیوتر داشتن دستگاه حکاکی لیزری در هنگام خرید

 

این نکات را به تفضیل در ادامه توضیح خواهیم داد . این امر مهم را در نظر بگیرید که نکات حائز اهمیت دیگری هم وجود دارد اما در زمان خرید دانستن این موارد کافی بوده و کمک شایانی خواهد کرد.

نکات مهم برند ، توان ، طول عمر و درجه کیفی در خرید دستگاه حک لیزر فایبر

برند دستگاه حکاکی و یا اصطلاحا برند سورس دستگاه که اصلی ترین قطعه آن محسوب میشود از آن جهت حائز اهمیت است که متاسفانه در برهه ای از زمان با توجه به تقاضای بالای خرید این شیوه از حک برند های متفرقه و یا no name در سطح بازار به شدت بالا رفته بود که این امر در مدت زمان کوتاهی بعد از خرید دستگاه برای مصرف کننده به شدت مشکل ساز خواهد شد که از مشکلات شایع آن به کم شدن توان دستگاه پس از استفاده کوتاه میتوان اشاره کرد .

از آنجایی که این دستگاه ها دارای گارانتی کوتاهی هستن احتمال سوختن سورس دستگاه در مدت زمان کوتاه بسیار بالاست. پس در هنگام خرید اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید برند سورس دستگاه حکاکی لیزر فایبر میباشد که در حال حاضر از معتبر ترین برند های موجود در ایران میتوان به Raycus و IPG اشاره کرد. که سورس ریکاس در ایران پرطرفدار ترین است که از درجه کیفی های متنوعی برخوردار بوده که بهترین آن QB ، سطح متوسط Q و کمترین آن QE میباشد.

عموما توان سورس تعیین کننده قدرت دستگاه میباشد و از قدرت 20 وات تا 100 وات میتوان قابلت انتخاب داشت ؛ اما توان 20 وات توان پایین و توان 100 وات بسیار بالا خواهد بود عموما جهت استفاده حکاکی بهترین انتخاب ، دستگاه حکاکی لیزر فایبر 30 وات میباشد که توانایی خوبی در حک روی انواع متریال خواهد داشت و بسیار پر کاربرد است و برای استفاده بیشتر برش در کنار حکاکی ، دستگاه حکاکی لیزر 50 وات بهترین گزینه خواهد بود .

عموما برای 70 % مواقع لیزر فایبر 30 وات استفاده میشود و در امور برش و حکاکی طلا و جواهرات از لیزر فایبر 50 وات بیشترین استفاده را دارد.

عمر کارکرد سورس دستگاه ها از 50000 ساعت اعلام میشود اما بهترین طول عمر که باید به سراغ آن بروید 100000 ساعت میباشد.

ما به صورت رایگان روی قطعات شما حکاکی مدنظرتان را انجام میدهیم تا نتیجه کار را قبل از خرید دستگاه ببینید و تصمیم گیری نمایید.

شما میتوانید برای شناخت بیشتر دستگاه حکاکی مد نظرتان با مشاوران تخصصی ما در زمینه حکاکی تماس بگیرید: 

انتخاب دستگاه حکاکی لیزری از نوع قابل حمل یا ثابت بسته به نوع قطعه

این قاعده مهم را در خرید تمامی دستگاه های حکاکی به هر شیوه ای حتما در نظر داشته باشید اگر قطعه مورد نظرتان سبک و قابل حمل است باید از دستگاه حکاکی ثابت و اگر قطعه بزرگ ، حجیم و غیر قابل حمل باشد از دستگاه حکاکی پرتابل استفاده کنید. با علم به این موضوع دایره انتخاب دستگاه محدود تر شده و انتخاب دستگاه راحت تر خواهد بود.

اما حتما این امر مهم را در شیوه حکاکی لیزر فایبر در نظر داشته باشید که این شیوه با توجه به استفاده از فیبر نوری در امر حکاکی و برش و حساس بودن آن در جابه جا شدن و کشش دستگاه خیلی صنعتی و خشن کار نبوده و حتی در نوع دستگاه حکاکی ثابت در صورت جابه جایی آن بدون هماهنگی با شرکت فروشنده دستگاه از گارانتی خارج خواهد شد. البته که این حساسیت در حالت پرتابل کمی کنترل شده اما انتخاب دستگاه حکاکی لیزر پرتابل باید حتما قابل توجیه و با آگاهی کامل باشد.

میزان گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه لیزر فایبر

شرکت شایا حک برای اولین بار در ایران گارانتی دستگاه های حکاکی لیزری را به 2 سال و خدمات پس از فروش 10 سال افزایش داده است. تا قبل از این تمام گارانتی های موجود یکساله و خدمات 5 ساله ارائه میشد.

این امر حاکی از درجه یک بودن متریال استفاده شده در تولید دستگاه و اطمینان کامل از برندهای اجزای دستگاه میباشد و همچنین تضمین دیگری خواهد بود برای کیفیت بالای دستگاه های لیزر فایبر شایاحک .

نحوه نگهداری و آموزش کار با دستگاه لیزری

همانطور که از قبل گفتیم دستگاه های حکاکی لیزر فایبر از حساسیت بالای فیبر نوری برخوردارند . شرکت شایا حک پس از تحویل دستگاه به خریدار کارشناس خود را جهت نصب دستگاه در محل مورد مظر خریدار اعزام کرده و تمامی آموزش های لازم را با جزئیات و دقت بالا ارائه میکند. این امر مهم را در نظر داشته باشید که به علت نواسانات بالای برقی قبل از راه اندازی تمام دستگاه های صنعتی حتما از چاه ارت و استابیلایز مناسب با دستگاه استفاده کنید .

اهمیت کامپیوتر داشتن دستگاه حکاکی لیزری در هنگام خرید

شیوه حکاکی لیزری برای انجام امور تمام موارد حک و برش نیازمند کامپیوتر بوده و بدون آن امکان حکاکی و برش مسیر نیست.

ما در حالت ثابت دستگاه حکاکی لیزری توصیه اکید داریم که دستگاه را به همراه کامپیوتر و به صورت پک کامل از فروشنده تهیه کنید این امر در زمان بروز مشکلات و خرابی ها به شدت حائز اهمیت است.

تصور کنید که شما از کامپیوتر شخصی خودتان برای کار با دستگاه لیزر و امور حکاکی نیز استفاده میکنید ، در صورت ویروس گرفتن سیستمتان و یا خرابی آن امور حکاکی نیز مختل خواهد شد و همچنین در صورت بروز مشکلات در حکاکی پیدا کردن این امر که از سمت کامپیوتر خریدار بوده و خود دستگاه زمان بر خواهد بود.

اما اگر برای دستگاه حکاکی سیستم مخصوص خود فروشنده را تهیه کنید بروز اینگونه مشکلات به حداقل خواهد رسید.

شرکت شایا حک دستگاه حکاکی لیزر فایبر خود را در حالت ثابت به همراه میز ، کامپیوتر ، مانیتور 19 اینچ LED ، کیف ابزار شامل آچار آلن ، فلش ، پدال ارائه میکند.

در صورت درخواست امکان حذف سیستم کامل کامپیوتری وجود دارد اما ما اصلا این امر را پیشنهاد نمیکنیم.

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *