نورد غلطکی / رول مارکینگ

مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه

نورد غلکطی یا رول مارکینگ روشی بسیار مناسب جهت حکاکی قطعات گرد و دوار می باشد که به صورت بچ نامبر ( حک به صورت سری) انجام میشود. 

شرکت شایا حک اولین شرکت سازنده رول مارکینگ ( نورد غلطکی ) اتوماتیک در ایران می باشد . 

ما توانسته ایم با به کارگیری روش های خلاقانه این شیوه بسیار سریع را برای قطعات مسطح و غیر گرد و دوار و حک به صورت سریال نامبر را ساخته و به مشتریان خود عرضه کنیم .

نورد غلطکی / رول مارکینگ مخصوص فلنج و فیتینگ

رول مارکینگ دستگاهی است که به سرعت حکاکی روی فلنج و فیتینگ معروف است این بدان معناست که اگر بنا به حکاکی فلنج با دستگاه حکاکی کوبشی با تعداد کاراکتر 20 عدد باشد میزان زمان حکاکی تا 40 ثانیه میرسدولی برای حکاکی همان فلنج با تعداد کاراکتر بیشتر توسط دستگاه حکاکی رول مارکینگ تنها 4 ثانیه زمان لازم است که حک انجام شود. این امر برای حکاکی بسیار قابل توجه است و برای تولیدکنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است .

مساله دوم تلرانس حکاکی تا 1 سانتی متر روی قطعات میباشد که این امر برای اولین بار توسط تیم مهندسی شایا حک با طراحی دستگاه حکاکی رول مارکینگ هیدرولیکی به انجام رسیده است و حکاکی در تمام سطح فلنج به صورت یکسان انجام میشود. 

شایا حک تنها تولید کننده دستگاه نورد غلطکی تمام اتوماتیک از سایز قطعات 10میلیمتر تا 1500 میلیمتر هستیم که این مدل ها را در طیف های گسترده ساخته و به مشتریان خود عرضه کرده ایم .

دستگاه حکاکی رول مارکینگ
دستگاه حکاکی نورد غلطکی / رول مارکینگ هیدرولیکی

شناخت محاسن و معایب نورد غلطکی / رول مارکینگ

محاسن دستگاه حکاکی رول مارکینگ :

  1. سرعت بسیار بالا جهت حکاکی
  2. کاربری اپراتوری بسیار آسان
  3. تعمیرات و نگهداری بسیار ساده
  4. هزینه جانبی بسیار پایین نسبت به تجهیزات پرس
  5.  قابلیت اتوماتیک سازی دستگاه و نصب وری خطوط تولید
  6. عدم وارد شدن تنش به قطعه

شاید ایراد این شیوه عدم توانایی حک قطعات مسطح و حکاکی به صورت بچ نامبر باشد اما با تولید دستگاه های رول مارکینگ / نورد غلطکی جدید شایا حک برای اولین بار در ایران این دو عیب از بین رفته و قابلیت عرضه این روش برای دیگر قطعات نیز فراهم می باشد.

دستگاه حکاکی نورد غلطکی / رول مارکینگ را در ابعاد مختلف برای قطعات بسیار کوچک ( در حد شمع خودرو و … ) در سایز نوشته 0.5*0.5 میلیمتر به بالا تا قطر چند متر را میتوان طراحی و تولید کرد.

دستگاه حکاکی نورد غلطکی
حکاکی روی اتصالات توسط دستگاه نورد غلطکی هیدرولیکی
نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *