5 نکته مهم دستگاه حکاکی روی فلزات

مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

امروزه بیشتر کارخانه ها و شرکت ها برای دو امر بسیار مهم ردیابی محصولات  و جلوگیری از کپی برداری اقدام به تهیه دستگاه حکاکی روی فلزات را میکنند. حال در زمان خرید دستگاه ، شناخت نیازهای خریداران  و سوالات متداول آنها باعث شد که در این مقاله به این مسائل پرداخته و اقدام به رفع این ابهامات نموده ایم .

برخی از این مسائل به شرح ذیل میباشند :

عمر دستگاه حکاکی روی فلزات

انتظار از دستگاه های صنعتی داشتن عمر بالا میباشد اما در کنار عمر بالا حتما باید توجه داشت که دستگاه باید حفظ کیفیت هم داشته باشد و به گونه ای طراحی گردد که با تعویض ساده قطعات مصرفی و سرویس کاری در کنار عمر بالا کیفیت نیز حفظ شود.

دستگاه حکاکی در ایران عمری حدود 29 سال دارد و همچنان اولین دستگاه ها هم بعد از OVER HALL همچنان در حال کار میباشند.

خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه حکاکی

در مبحث خدمات پس از فروش عواملی چون  مدت زمان ، شرایط و سرعت انجام امور گارانتی و همچنین نحوه برخورد خدمات دهنده  حتما قبل از خرید باید با دقت بررسی شود. در دستگاه های حکاکی به طور مرسوم از حداقل یکسال گارانتی و حداکثر 24 ماه زمان اعلام میگردد . بقیه عوامل کیفی بوده و به شرکت سازنده برمیگردد.

فضای مورد استفاده دستگاه حکاکی

بسته به نوع دستگاه فضا هم متغییر است اما اگر دستگاه را بدون کانوایر ، فیکسچرهای خاص و بزرگ در نظر بگیریم دستگاه حکاکی پرتابل با اشغال فضای 20*30 سانتی متر کمترین فضا و تیپ دستگاه های رومیزی در حدود 60*60 سانتی متر در ارتفاع یک متر در رده بعدی و در نهایت دستگاه رول مارکینگ و پرسی با حداقل فضای اشغالی 1.80*2.5*2.5 متر بیشترین فضا را اشغال میکنند.

شرکت شایا حک تنها تولید کننده در ایران میباشد که تمامی شیوه های حکاکی موجود که شامل 6 روش تولیدی : حکاکی ضربه ای ، حکاکی اسکرایب ، حکاکی رول مارکینگ به صورت تخصصی برای اولین بار در ایران ، حکاکی الکتروشیمیایی ، حکاکی پرسی و براده برداری و 1 روش وارداتی : انواع دستگاه حکاکی لیزری فلزات و غیر فلزات میباشد. 

دستگاه حکاکی روی فلزات

خطرات دستگاه حکاکی روی فلزات

دستگاه حکاکی جزء کم خطرین ترین دستگاه های صنعتی محسوب میشود .(عددی زیر 1%) در طول 20 سال گذشته کمترین میزان آسیب از قبیل برق گرفتگی اپراتور، آسیب و صدمه به دست اپراتور درحین کار را دستگاه های حکاکی کوبشی ، اسکرایب ، دستگاه حکاکی لیزری ، رول مارکینگ و الکتروشیمیایی داشته اند.

برق مورد استفاده در دستگاه حکاکی

نوع برق استفاده شده در دستگاه های حکاکی به مرور زمان دست خوش تغییرات بسیاری شده است در گذشته عموما از برق 3فاز استفاده میشد اما امروزه تمامی روشها بنا به نیاز متواند تکفاز طراحی گردد . تمامی دستگاه های حکاکی از برق تکفاز استفاده میکنند و حتی در روشهایی مانند حکاکی سوزنی و اسکرایب توان مصرفی 60 وات ( کمتر از دو لامپ مهتابی ) استفاده میشود. عموما در دستگاه های رول مارکینگ از موتورهای 3 فاز استفاده میشود که در صورت محدودیت مشتری از جهت تامین برق سه فاز میتوان از موتور های تکفاز نیز استفاده کرد.

در انتها نیز باید یادآور شویم که برای آشنایی با نکات مهم کار با دستگاه حکاکی روی فلزات و نکات مهم خرید دستگاه حکاکی میتوانید به این مقالات مراجعه نمایید .

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *