دستگاه حکاکی روی طلا

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

در گذشته حکاکی روی فلزات گران بها مانند طلا و نقره بیشتر برای قشر مرفه جامعه امکان پذیر بود و به دلیل گران بودن طلا و نقره در تمام دوران های تاریخ در مواردی مانند حکاکی روی سکه ، حکاکی روی مهر انگشتری ، حکاکی به منظور ماندگاری یک نوشته مانند کتیبه های مهم و گران بها و یا شخصی سازی زیور آلات خانواده های اشرافی انجام میشد و این امر توسط قلم زنی انجام میگرفت و پروسه ای زمان بر و بسیار گران بوده که به همان نسبت هم ارزش کالا بسیار بالا تر می رفت. 

اما امروزه درخواست حکاکی روی طلا از تمام اقشار جامعه به چشم میخورد و به همین دلیل روش های گذشته مانند قلم زنی پاسخگوی تمام این تقاضاها نخواهد بود و این امر توسط دستگاه حکاکی روی طلا با سرعت بسیار بالاتر و همچنین مقرون به صرفه تر انجام میشود.

مزایای دستگاه حکاکی روی طلا

Gold engraving machine

یکی از مهمترین مزایای حکاکی روی طلا توسط دستگاه حکاکی لیزری که میتوان به آن اشاره کرد مقرون به صرفه بودن آن است . چرا که از هدر رفتن مقدار کسر طلا در زمان حکاکی وبرش جلوگیری میکند.

دستگاه حکاکی روی طلا
حکاکی روی طلا توسط دستگاه حکاکی لیزری

این امر توسط دستگاه مکنده و فیلتر انجام میشود که عملکرد آن به این صورت است که در زمان حکاکی و برش طلا مقادیر معلق طلا به جای هدر رفتن و قرار گرفتن در فضا توسط مکنده این دستگاه از ، از بین رفتن آنها جلوگیری میشود و به چرخه تولید باز میگردد و برای مواقعی که حکاکی و برش در مقادیر بالا انجام میشود از به هدر رفتن رقم قابل توجهی از تلفات طلا جلوگیری میکند.

سرعت و دقت حکاکی روی طلا

حکاکی و برش روی فلزات طلا و نقره

حکاکی روی طلا به روش های قدیمی و مکانیکی به دلیل نیاز به تمرکز بالا و دقت بسیار زیاد نیازمند زمان زیادی میباشد که به یک طرح عالی و بدون نقص برسیم اما با استفاده از دستگاه های حکاکی لیزری با بهره گیری از تکنولوژی با سرعت بسیار عالی و دقت بالا به حکاکی و برشی دقیق میرسیم . این امر با توجه به تقاضای زیاد در جامعه کاملا سازگار بوده و پاسخگوی این حجم از درخواست خواهد بود. 

تنوع بالا وبدون محدودیت دستگاه لیزر حکاکی

زمانی که از دستگاه لیزر برای اجرا طرح حکاکی و برش روی طلا و نقره استفاده میکنیم علاوه بر اینکه سرعت و دقت این عملیات ها بسیار بالا میرود بلکه توانایی اجرای طرح های متنوع و متفاوتی نیز برایمان ایجاد میشود. در واقع ما هر طرحی که بخواهیم به هر میزان پیچیدگی میتوانیم در کامپیوتر طراحی کنیم و به دستگاه داده و عملیات حکاکی را انجام دهیم . 

محصولات متنوع با دستگاه لیزر طلا

استفاده از دستگاه لیزری برای طلاسازها از آن جهت بسیار مناسب است که آنها با استفاده از این ابزار پرکاربرد میوانند به سادگی محصولات بسیار متنوعی را دقیقا مطابق میل و سلیقه متقاضیان اجرا کنند  و در کنار اجرا طرح های متفاوت و متنوع از دقت و ظرافت بسیار بالایی هم برخوردار باشند. 

دستگاه حکاکی روی طلا قادر به انجام طرح و نقش های متنوعی به فارسی و انگلیسی چون:

  • حکاکی تاریخ و متن 
  • حکاکی آرم ولوگو تجاری
  • حکاکی اثر انگشت 
  • حکاکی بارکد
  • حکاکی عیار طلا 
  • حکاکی طرح های سفارشی و… میباشد.

لازم به ذکر است که دستگاه حکاکی روی طلا برای انجام این کار نیاز به فیکسچر نداشته و بدون تماس دست توسط اشعه سطح طلا و نقره و فلزات دیگر را میسوزاند و عملیات حکاکی در زمان بسیار کوتاهی انجام میشود. 

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *