حکاکی لوگو روی فلز

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

اصولا شرکت هایی که اقدام به خرید دستگاه حکاکی میکنند یکی از مواردی که مورد توجه آنهاست حکاکی لوگو روی فلزات میباشد. حسن انجام حکاکی لوگو روی قطعات تولیدی و پلاک مشخصات فنی دستگاه ها و … این است که برند و آرم شرکت شناخته خواهد شد و یکی از بهترین روش ها برای معرفی برنداست .درهمین ابتدا بگوییم یکی از مشخصات مهم دستگاه های حکاکی تولید شایا حک این است که کلیه عملیات های حکاکی اعم از حکاکی اعدادو حروف ، حکاکی آرم ولوگو ، فارسی و انگلیسی ، حکاکی فایل اکسل و بارکدخوان و … را بدون نیاز به کامپیوتر انجام میدهد. 

حکاکی لوگو و شناخت برندها

یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین بخش های حکاکی قسمت حکاکی لوگو روی فلز میباشد. که هم در بخشهای صنعتی کاربرد دارد هم در بخشهای زینتی و تبلیغاتی.

تقریبا با تمامی روشهای حکاکی روی فلز که در مقالات پیشین به آن اشاره کرده ایم میتوانیم آرم و لوگو خود را روی فلزات حکاکی کنیم.

عموما دستگاه های cnc حکاکی فلزات از فرمت های وکتور (خط و نقطه) پشتیبانی میکنند. (فایل های وکتور را میتوان در نرم افزار هایی همچون کرل طراحی کرد.)

و همچنین اگر در بخشهای تبلیغاتی فعالیت میکنید هزاران طرح زیبای وکتور رایگان در سایتهایی همچون (shutterstock شاتر ستوک)  و (freepik فری پیک )موجود است. لوگو بسیاری از برندهای محبوب دنیا در هر زمینه ای از برند بنز تا اپل و…

حکاکی لوگو روی فلز
حکاکی لوگو شایا حک و مشخصات فنی روی پلاک استیل

حکاکی لوگو روی فلزات در صنعت تولیدی

زمانی که ما آرم ولوگو خود را بر روی قطعه تولیدی خود حکاکی میکنیم  در ابتدا یک اعتبار و شان به آن قطعه می دهیم و نهایتا اینکه با حکاکی لوگو بر قطعه تولیدی نشان تجاری خود را به مشتریان شناسانده و در ذهن آنها ماندگار میشویم.

فرض کنید شما یک قطعه بسیار با کیفیت تولید کرده و به بازار عرضه میکنید . قطعه ای که بعد از چند سال کسی آن را میبیند و میخواهد تهیه کند. اما هیچ آرم و لوگویی از سازنده بر روی قطعه وجود ندارد شما برای همیشه آن مشتری را از دست داده اید.

اما اگر لوگو ما بر روی آن قطعه حکاکی شده بود به سادگی میتوانست مشتری را به شما رسانده و از آن محصول تهیه کند.

حک لوگو روی فلز یک امر بسیار مرسوم و لازم در تمام محصولات تولیدی میباشد که در تمام دنیا بسیار مورد استفاده قرا میگیرد . تمامی محصولات تولیدی خودرویی برندهای بزرگ حتی در مکان هایی که دیده هم نمیشود لوگو خود را حکاکی میکنند. 

در مابقی صنایع نیز به همین ترتیب است .

حکاکی لوگو روی فلز در صنعت تبلیغاتی

حال از نکته دیگر حکاکی روی روی فلز را در بخش تبلیغاتی و زینتی امری که روز به روز رو به گسترش است شخصی سازی هدایای تبلیغاتی یکی از ترندهای این صنعت به حساب می آید. ذات مغز انسان به شخصی سازی علاقه مند است و هدایا و مواردی که در دنیا شخصی سازی میشوند بسیار گران قیمت تر هستند.

در تمامی دستگاه های حکاکی توانایی اجرای هرگونه فایل و لوگو با فرمت وکتور وجود دارد و این دستگاه ها قادرند هر گونه آرم و لوگویی را با هر پیچیدگی حکاکی کنند.

دستگاه حکاکی لیزر co2
دستگاه حکاکی لیزر فایبر
نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *