نحوه تولید پلاک خودرو

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

در این مقاله سعی بر آن داریم تمامی مراحل نحوه تولید و دستگاه ساخت پلاک خودرو را به شکل ساده توضیح دهیم . در ابتدا برای آن که بخواهیم با این فرآیند آشنا شویم نیاز به شناخت مشخصات اصلی پلاک خودرو داریم.  

مشخصات پلاک خودرو

پلاک خودرو یک ورق از جنس آلومینیوم در ابعاد 11*25 سانتی متری به ضخامت 1 میلیمتر میباشد. 

در پلاک ها کدهای سیلیکونی و المان هایی جهت جلوگیری از جعل آنها قرار داده میشود. 

 در اینجا که با متریال و ابعاد پلاک خودرو آشنا شدیم به مبحث نحوه تولید پلاک خودرو در صنعت حک و خودرو سازی می پردازیم.

پلاک خودرو چگونه ساخته میشود؟

در ابتدا رول های ورق توسط دستگاه کویل بازکن وارد خط می شود ؛ سرعت حرکت خطی و بقیه تنظیمات این بخش توسط PLC ورودی خط تولید تنظیم میشود. 

در مرحله بعدی لایه کف پلاک ( لایه سفید رنگ کف پلاک خودرو) توسط دستگاه هات استامپر به صورت هم زمان و اتوماتیک به سطح ورق آلومینیوم الصاق میشود. 

و بعد مرحله کولینگ ( خنک سازی اولیه ) پلاک کف سازی شده وارد خط پرس هیدرولیک حک قالب دور پلاک ( بسته به نوع پلاک : ملی یا گذر و.. ) شده و بعد از ایجاد فرم دور پلاک کات (بریده )شده و پلاک خام خودرو آماده میشود.

در این بخش یک عملیات جهت غیر قابل کپی شدن نیز بر روی پلاک اجرا میشود که از توضیح آن در این بخش معذوریم. 

این بخش ها به صورت یک خط تمام اتوماتیک کانتینیوس (بدون توقف) می باشد که در تیراژ بالا پلاک های خام را تولید نموده و انبار میگردد. 

در مرحله بعدی پلاک های آماده برای حک پلاک وارد بخش ضرب می شود .

دستگاه ساخت پلاک خودرو

آشنایی با دستگاه ساخت پلاک خودرو

شیوه حک پلاک های خودرو ام باسر می باشد که در ایران شرکت شایاحک تنها تولیدکننده این شیوه از حکاکی به صورت تخصصی میباشد. که در مقاله مربوط به آشنایی با دستگاه حکاکی امباسر (حکاکی پلاک برجسته روی فلز) به صورت کامل به شرح آن پرداخته ایم .

بخش ضرب پلاک دارای یک سیستم نرم افزاری جهت جلوگیری از حک تکراری پلاک ها و موارد امنیتی می باشد که تمام فرآیند ضرب را کنترل میکند. 

اپراتور حروف چینی را مطابق پلاک نمایش داده شده بر روی مانیتور انجام میدهد و دستگاه به صورت اتوماتیک عملیات ضرب را انجام میدهد. در مرحله آخر پلاک های ضرب شده از دستگاه هات استامپر نهایی رد میشود و لایه مشکی رنگ بر روی سطح حروف و قاب دور الصاق می گردد. 

در مرحله آخر با حک لیزری تاریخ ضرب پلاک بر روی پلاک حک میشود و فرآیند ساخت پلاک خودرو به اتمام می رسد. 

در توضیح آخر باید بگوییم که تمام این فرآیند های کانتینیوس بخش اول را نیز به شیوه منقطع و جداگانه نیزقابل اجرا بوده ولی با توجه به تیراژ بالا پلاک های خودرو این فرآیند کاملا اتوماتیک و کانتینیوس انجام میشود. 

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *