حک لیزری

مدت زمان مطالعه: 2 دقیقه

امروزه دستگاه حک لیزری یکی از جدیدترین و پر طرفدارترین شیوه های حکاکی محسوب میشود. از علل محبوبیت حک لیزری میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • استفاده از حک لیزری روی محصولات تبلیغاتی و برند سازی با سرعت و تیراژ بالا 
  • راه اندازی کسب و کار حکاکی لیزری
  • امکان حکاکی تصویر و اشکال پیچیده و ریز روی متریال
  • توانایی برش در کنار عملیات حکاکی
  • عدم نیاز به فیکسچر سازی 
  • استفاده پر کاربرد و پر طرفدار در صنعت جواهرات و طلا و نقره 

نحوه انتخاب حک لیزری مناسب

حک لیزری یک مفهوم کلی دارد و برای نتیجه گری بهتر باید بدانیم حکاکی روی چه متریال حکاکی انجام میشود یا دسته بندی و اطلاعات دقیق تری داشته باشیم. 

اصولا حک لیزری به دو دسته حک لیزری روی فلزات و حک لیزری روی غیر فلزات تقسیم میشود. 

اما با دستگاه حکاکی لیزر فایبر مخصوص فلزات امکان حکاکی روی برخی غیر فلزات را نیز داریم ؛ یعنی اگر در کنار فلزات تعدادی هم متریال غیر فلز مث پلاستیک ، لاستیک و یا چوب دارید نیازی به خرید دو دستگاه لیزری فلزات و لیزری غیر فلزات ندارید. 

در عملکرد حکاکی لیزری تماس مستقیم ابزار با سطح قطعه را نداریم و فرایند حکاکی توسط اشعه میباشد که سطح کار را سوزانده و عمق مناسب ایجاد میکند. 

این شیوه از حک جز هفت روش حکاکی روی فلزات به صورت  دائمی محسوب میشود.

مهمترین قطعه در دستگاه لیزری سورس آن میباشد که ساعت کارکرد ، برند سورس و درجه کیفی سورس در انتخاب و قیمت دستگاه حک لیزری بسیار تاثیر گذار است. 

معتبرترین سورس لیزر برند ریکاس (RACUS) با  100000 ساعت کارکرد ، گارانتی معتبر از شرکت ارائه دهنده و همچنین نوع و یا درجه سورس  Q و QB می باشد. 

حک لیزری
نمونه حکاکی لیزری روی فلز رنگ شده

ما به صورت رایگان روی قطعات شما حکاکی مدنظرتان را انجام میدهیم تا نتیجه کار را قبل از خرید دستگاه ببینید و تصمیم گیری نمایید.

شما میتوانید برای شناخت بیشتر دستگاه حکاکی مد نظرتان با مشاوران تخصصی ما در زمینه حکاکی تماس بگیرید: