خدمات حکاکی روی فلز

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

حکاکی روی فلزات به دو منظور مهم برند سازی و ردیابی قطعات انجام میپذیرد. امروزه برای انجام این امر مهم میتوان به جای خرید دستگاه حکاکی از خدمات حکاکی روی فلز نیز استفاده کرد. اما استفاده از خدمات حکاکی چند نکته بسیار مهم دارد که قبل از تصمیم گیری باید به آنها توجه کرد.

  1. نوع قطعه که عملیات حکاکی روی آن انجام میشود. 
  2.  تیراژ حکاکی 
  3. و آخرین نکته شیوه حکاکی که مد نظر میباشد و یا در بازار جهت حکاکی روی قطعه مرسوم شده است. 

چه زمانی میتوانیم از خدمات حکاکی استفاده کنیم ؟

در ابتدای مقاله توضیح دادیم که برای استفاده از خدمات حکاکی توجه به چه نکاتی از اهمیت بالایی برخوردار است . 

  • نوع قطعه که عملیات حکاکی روی آن انجام میشود:

برای بهتر متوجه شدن تاثیر نوع قطعه باید به شما بگوییم که مثلا اگر شما بخواهید حکاکی روی قطعه گرد انجام دهید احتمالا با مشکل روبرو میشوید چون مراکزی که خدمات حکاکی انجام میدهند معمولا از روتاری استفاده نمیکنند و یا اگر هم استفاده کنند قطر قطعه در استفاده از روتاری بسیار مهم است پس در این مواقع بهتر است شما دستگاه حکاکی مورد نیازتان را تهیه کنید.

اما اگر قطعه شما پلاک فلزی یا تگ کابل باشد بیشتر مراکز خدماتی این امر را انجام میدهند و گرفتن خدمات برای این نوع قطعات بسیار مرسوم میباشد. 

خدمات حکاکی روی فلز
خدمات حکاکی روی تگ کابل

نکته دیگر جنس قطعه میباشد که در امر حکاکی لیزری عموما روی آلومینیوم خدمات انجام نمیشود چون حرارت در آلومینیوم زود پخش شده و حک خوبی ایجاد نمیکند مگر اینکه زمان زیادی روی حک گذاشته شود که در مراکز خدمات به صرفه نیست و برای پایین نبودن کیفیت روی آلومینیوم خام حکاکی انجام نمیدهند مگر اینکه آلومینیوم رنگ شده باشد. 

حالا روی همان آلومینیوم خام با دستگاه حکاکی ضربه ای ، حکی بسیار شکیل و زیبایی را ایجاد میکند. 

دستگاه های حکاکی روی فلزات انواع و روش های متفاوتی دارند که شرکت شایا حک تنها تولیدکننده در ایران میباشد که هر 7 شیوه حکاکی موسوم دردنیا در مدل های مختلف متناسب با نیاز بازار جهت حکاکی روی فلزات را دارا میباشد. 

ما نیاز شما را میشناسیم و بر اساس آن دستگاه حکاکی مربوط به قطعه و یا خدمات حکاکی مورد نیازتان را معرفی میکنیم.

اهمیت تیراژ در خدمات حکاکی

اصولا تیراژ حکاکی هم در خدمات حکاکی از اهمیت بالایی برخوردار است هم در خرید دستگاه حکاکی . به این مساله توجه کنید که اگر تیراژ حکاکی شما به گونه ای بالاست که روزانه یا هفتگی نیاز به گرفتن خدمات حکاکی دارید از نظر اقتصادی بهتر است که به جای خدمات حکاکی خرید دستگاه حکاکی را جایگزین کنید. 

اما اگر تیراژ ماهانه یا سالانه میباشد و امکان وجود اپراتور جهت انجام امور حکاکی در مجموعه شما نیست گزینه دریافت خدمات حکاکی بسیار مناسب شماست.

این نکته را در نظر بگیرید که تهیه دستگاه حکاکی لیزری  و دستگاه حکاکی ضربه ای در کنار هم برای داشتن یک مرکز تکمیل جهت انجام امور خدمات حکاکی بسیار کارآمد و پر درآمد خواهد بود. 

انتخاب شیوه حکاکی در انجام خدمات حکاکی روی فلزات

شیوه حکاکی روی فلزات بر خلاف توجه کمی که به آن میشود چه در زمان خرید دستگاه حکاکی چه در زمان دریافت و ارائه خدمات حکاکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

مثلا با توجه به الزام جدید توانیر حکاکی پلاک مشخصات تیر بتونی ها به حک برجسته تغییر کرده و برای انجام این امر قطعا مراکزی برای ارائه این خدمات وجود ندارد چون قالب این شیوه حکاکی براساس سفارش و تعداد کاراکتر ها ساخته میشود و از نسبتا قیمت بالایی برخورداراست پس برای انجام این امر مهم ، فقط نیاز به خرید دستگاه حکاکی پلاک برجسته با امبوسر میباشد. 

اصولا حکاکی لیزری و گاها حکاکی ضربه ای جز خدمات حکاکی روی فلزات محسوب میشوند و مابقی شیوه های حکاکی روی فلزات منوط به خرید دستگاه حکاکی مورد نظر میشود و پیدا کردن مرکز خدماتی که بتواند تمامی شیوه های حکاکی و تمامی اجناس راساپورت کند تقریبا غیر ممکن است. 

و در نهایت بیشتری خدماتی که در ایران انجام میشود منوط به حکاکی روی پلاک های فلزی و تگ کابل میشود. 

شرکت شایا حک نیز در بخش خدمات حکاکی تگ کابل به شیوه لیزری فعایت میکند و در صورت نیاز به این نوع از خدمات میتوانید با شماره های شرکت تماس بگیرید. 

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *