قیمت دستگاه حکاکی لیزری

مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه

در این مقاله سعی به بررسی عوامل تاثیرگزار در قیمت دستگاه حکاکی لیزری و بیان آن به زبان ساده می پردازیم .

عامل اول و بسیار مهم توان دستگاه (قدرت ) میباشد در واقع توان دستگاه حکاکی تعیین کننده رسیدن به عمق بالا و کیفیت بهتر است  که در لیزرهای فایبر برای مصارف عمومی 20 -30-50- وات مورد استفاده قرار میگیرد .

  • در صنایع و قطعه سازی عموما از دستگاه حکاکی لیزری با توان 30وات استفاده میشود.
  • در زمان هایی که به عمق بیشتر نیاز است همچون صنف قالب سازی از دستگاه 50 وات استفاده میشود
  • دستگاه 20 وات نیز به دلیل نزدیک بودن به قیمت 30 وات و داشتن قدرت پایین تر کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه حکاکی لیزری

عامل دوم میزان شارژ سورس یا میزان ساعات کارکرد دستگاه حکاکی لیزر فایبر میباشد که بعد از اتمام آن نیاز به شارژ مجدد بوده و عموما از 10 هزار ساعت تا 100 هزار ساعت کار در این سیستم قرار میگیرند هر آنچه این میزان بیشتر باشد طبیعتا قیمت دستگاه حکاکی لیزری نیز افزایش می یابد

قیمت دستگاه حکاکی لیزری

(متاسفانه برخی از فروشندگان غیر حرفه ای در این بحث فقط میزان ساعت کارکرد دستگاه را به خریدار اعلام میکنند و نیاز به شارژ شدن و یا تعویض سورس دستگاه حکاکی را اعلام نمیشود .

نکته دوم و مهم مساله میزان کارکرد دقیق است که در واقع در بسیاری از موارد دستگاه های 30 هزار ساعت را به جای 50 هزار ساعت به فروش میرسانند این دو مورد متاسفانه توسط فروشنده های تازه کار و غیر حرفه ای دیده میشود که خریدار در هنگام خرید حتما باید به آن توجه نموده و ضمانت های لازم را از فروشنده بخواهد.

ابعاد حک و میز کار کابین دستگاه لیزری

حک و میزکار از عوامل مهم در تعیین قیمت دستگاه حکاکی لیرزی میباشد در لیزرهای فایبر که با تعویض لنز میتوان ابعاد حک را تغییر داد اما نکته حائز اهمیت و مهم این است که هر چه سایز لنز بزرگتر شود فوکوس کمتری شده و عمق هم کاهش میباشد.

دستگاه حکاکی لیزر فایبر

در دستگاه های فایبر عموما از لنزهای 10-20-30 به معنای ابعاد 10*10 – 20*20 – 30*30 استفاده میشود اما در لیزرهای co2 میز کار ثابت بوده و گان لیزر توسط محورهای خود بر روی گستره میز به حرکت درمی آید و عملیات حکاکی لیزری صورت می پذیرد.

 

عموما میزکارهای دستگاه حکاکی لیزر co2 از سایز 60*40 – 90*60 سانتی متر به بالا می باشد که طبعا هرچه سایز میز بزرگتر باشد قیمت نیز افزایش می یابد.

ادوات و قطعات به کار رفته در

یک عامل تاثیرگزار در قیمت که شاید برای خریدار خیلی قابل تشخیص و راستی آزمایی نباشد ادوات به کار رفته در دستگاه ها از جمله مادر برد و لنز وآینه و … میباشد که متاسفانه به دلیل همین نبودن قابلیت راستی آزمایی باعث به وجود آمدن تبلیغات غیرواقعی شده است.

طبیعتا استفاده از برندهای اصلی در قیمت تاثیرگزاراست تنها را برای خریداران گرفتن جزئیات قطعات و برندهای آن و مقایسه با سطح قیمت بقیه بازار و جستجو در رابطه با برند لنز و …

لوازم جانبی دستگاه لیزر

ادوات جانبی همچون روتاری ، فیدر ، عینک مخصوص ، فن تهویه ، استابیلایزر برق هستند که میتوانند بر قیمت دستگاه حکاکی لیزر بیافزایند . وجود ادواتی همچون استابیلایزر برق و عینک از موارد حیاتی برای محافظت از دستگاه و اپراتور است .

در پایان نوع گارانتی و مدت زمان باید مورد توجه قرار بگیرد که شرایط مندرج در کارت گارانتی  به چه ترتیب است اما در مورد گارانتی بیشتر باید به اعتبار و سابقه شرکت فروشنده توجه نمود هرچه گارانتی بی قید وشرط و مدت زمان آن بیشتر باشد نتیجا قیمت دستگاه هم بالاتر است.

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

2 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر با توجه به فناوری به کاررفته در فیبر تولید اشعه و لنزها و… فعلا امکان تولید دستگاه به صورت تجاری در داخل کشور وجود نداره. و تمام دستگاه های لیزری وارداتی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *