دستگاه حکاکی کوچک دستی

مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه

در صنعت حکاکی دستگاه حکاکی کوچک دستی به معنای قابل حمل از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در واقع هرچه این دستگاه ها که به نام تخصصی دستگاه حکاکی پرتابل شناخته میشوند کوچکتر ، سبکتر ، و حمل و فیکس کردن ساده تر و در حین کار قوی تر باشد؛دستگاه بهتر و قابلتری میباشد.

در این مقاله سعی بر آشنایی و بررسی سیر تحولی و معرفی و تحلیل جدیدترین و بهترین مدل دستگاه حکاکی کوچک دستی را داریم.

این دستگاه که برای اولین بار در ایران با این مشخصات و قدرت توسط شرکت شایا حک طراحی وتولید شده است کاملا قابل رقابت با نمونه های اروپایی بسیار گران قیمت تر از خود میباشد و تمامی عملیات های حکاکی اعم از حکاکی شماره سریال ، حکاکی آرم ولوگو ، حروف و اعداد ، حکاکی فایل اکسل و بارکدخوان و… را بدون نیاز به کامپیوتر انجام میدهد.

دستگاه حکاکی کوچک دستی

مزایای دستگاه حکاکی کوچک دستی

زمانی که از دستگاه حکاکی دستی صحبت میکنیم مهم ترین عامل حمل و نقل و فیکس دستی مد نظر باشد پس در اولین حالت دستگاه های روز دنیا بدون نیاز به کامپیوتر عمل میکنند . طبیعی است که یک دستگاه زمانی پرتابل بوده که برای انجام عملیات حکاکی نیازی به وصل شدن به لپ تاپ و کامپیوتر نداشته باشد .

در تمام دنیا دستگاه های حکاکی کوچک دستی توسط یونیت کنترل قدرت مند صنعتی خود فرمان حک را میگیرد و دستگاه هایی که برای این امر به کامپیوتر وصل میشوند مربوط به نسل قبلی ( 15 سال گذشته ) میباشند. خوشبختانه در ایران هم این مساله به خوبی پیش رفته و دستگاه های به روز بدون کامپیوتر موجود میباشند .عامل بعدی در حمل و نقل ، فیکس کردن دستگاه حکاکی پرتابل و دسته تفنگی بودن میباشد. 

دستگاه حکاکی پرتابل دسته تفنگی

در تمام دنیا نسل جدید دستگاه های حکاکی قابل حمل به سمت پرتابل دسته تفنگی رفته و دیگر از نسل گذشته که فقط یک دسته در روی دستگاه به کار رفته و حمل و فیکس و بهترین کارایی دستگاه فقط در حالت عمودی بوده خبری نیست.

پرتابل های دسته تفنگی با توجه به طراحی ارگونومیک خود کار حمل و نقل و فیکس و حک و تسلط اپراتور را بر روی کار به بالاترین حد خود می رساند و هم در حالت عمودی و هم در حالت افقی و قسمت زاویه بهترین عملکرد را خواهد داشت. پس اولین عامل دسته تفنگی بودن دستگاه حکاکی دستی میباشد.

دستگاه حکاکی دستی پرتابل

سایز و وزن دستگاه حکاکی کوچک دستی

عامل مهم بعدی سایز و وزن دستگاه است که عموما در حالت قابل حمل هرچه سایز خود دستگاه و وزن آن پایین تر باشد کاربری و در نهایت کیفیت دستگاه بالاتر میرود.

زمانی که از بعد وزن به دستگاه نگاه میکنیم ابعاد حکاکی نقش عمده ای را بازی میکنند . نکته قابل ملاحظه این است که به خاطر کاهش وزن ابعاد حک را کوچک نکنیم و از حالت استاندارد خارج نشود.

پس دستگاه حکاکی کوچک دستی ای مناسب است که در کنار سبک بودن سایز حک مناسب و استانداردی را به ما بدهد سایز حک نرمال دستگاه برای حکاکی پرتابل 3*12 سانتی متر میباشد

حال با توجه به شناخت سایز مناسب به عدد وزن میپردازیم : در این سایز سبک ترین های نیا در حدود 4 -2/3 کیلوگرم میباشد که باید دقت شود دستگاه با پایه است یا خیر نهایتا وزن با پایه باید 4کیلوگرم باشد .

در خارج از ایران دستگاه حکاکی تولید کشور آلمان به این اعداد رسیده و در ایران اولین و تنها تولیدکننده شرکت شایا حک میباشد که توانسته یک دستگاه حکاکی پرتابل استاندارد با مشخصات دسته تفنگی و با سایز و وزن استاندارد تولید نماید. 

این دستگاه حکاکی کوچک دستی در ابعاد حک 3*13 سانتی متر و با وزن بدون پایه 3 کیلوگرم و با پایه 3کیلو و 900 گرم تولید میشود.

باید به این نکته توجه نمود که کوچک و سبک کردن دستگاه به معنای ضعیف تر شدن دستگاه و کم عمق بودن آن نیست و در واقع هنر طراحی در این است که مشخصات فنی و قدرت و عمق استاندارد در کنار وزن کم سایز کوچک باشد.

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

4 پاسخ

  1. این دستگاه و میشه از نزدیک دید ؟ ما جایی که میخوایم حکاکی کنیم کوچیکه دستگاه کوچیک لازم داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *