پرسش و پاسخ دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات

با توجه به تجربه فروش بیش از هزار دستگاه حکاکی در صنعت ایران و تعامل با مشتریان متعدد ، در این مقاله سعی بر آن داریم که سوالات پرتکرار و همیشگی مشتریان عزیز را پاسخ داده تا ابهامات اصلی قبل از خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات برای شما رفع گردد.

هدف اصلی ما آگاهی کامل و مشاوره تخصصی حک برای شما مشتریان عزیز قبل از خرید و همکاری مداوم پس از خرید می باشد. 

در ابتدا توضیح اجمالی در خصوص نوع عملکرد دستگاه لیزر فایبر فلزات داشته و در ادامه در قالب پرسخ و پاسخ به سوالات اصلی پاسخ خواهیم داد. 

نحوه عملکرد دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات

حکاکی لیزر فایبر همانگونه که از نامش پیداست توسط فیبر نوری و اشعه لیزر هدایت شده و تماس مستقیم ابزار با سطح قطعه نخواهیم داشت. به زبان ساده تر تابش اشعه لیزر بر روی سطح فلزات و برخی غیر فلزات ، باعث برداشت یک لایه نازک از قطعه شده و به عبارت دیگر سطح قطعه سوزانده و حکاکی لیزری انجام می شود. 

قطعه اصلی و پر اهمیت دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات سورس آن است که در سطح جهانی با برندهای معتبر Raycus ، IPG ، JPT  تولید می شود که در ایران شناخته شده هستند.

سرعت و کیفیت بی نظیر دستگاه حکاکی لیزری ، زیبایی حک و دقت آن باعث شده است که در چند سال اخیر جز پرفروش ترین شیوه های حکاکی محسوب شود.

سورس دستگاه در توان های مختلف از 20 وات تا 100 وات تولید و ارائه می شود که پرطرفدارتین آنها 30 وات و 50 وات هستند. 

انواع دستگاه حکاکی لیزری

با توجه به اینکه ما تولیدکننده انواع دستگاه حکاکی فلزات هستیم یکی از تکمیل ترین تولیدکننده های دستگاه حکاکی لیزری در ایران هستیم که در چهار استراکچر اصلی تولید میکنیم .

  1. دستگاه حکاکی لیزری میز دار
  2. دستگاه حکاکی لیزری پرتابل
  3. دستگاه حکاکی لیزری رومیزی
  4. دستگاه حکاکی لیزری کابین دار

هر کدام از این استراکچرها در مکان های مختلف و با توجه به قطعات مختلف قابل استفاده هستند که در صفحه محصولات دستگاه حکاکی لیزر فایبر شایاحک می توانید مشخصات اصلی هر کدام را مشاهده نمایید. 

پرسش و پاسخ دستگاه حکاکی لیزری

بله در اصل شیوه حکاکی لیزری به وسیله کامپیوتر تمامی عملیات های حکاکی را انجام می دهد. و در حین کار هم حتما از کامپیوتر استفاده میشود. اما این بدین معما نیست که شما حتما باید کنار دستگاه کامپیوتر تهیه کنید و امکان خرید دستگاه حکاکی لیزر فایبر بدون سیستم وجود ندارد. در صورت داشتن سیستم کامل کامپیوتر یا لپ تاپ مناسب نرم افزار لیزر میتوانید از دستگاه حکاکی لیزر فایبر رومیزی مدل FLD که بدون سیستم کامپیوتر ارائه میشود ، یا دستگاه حکاکی لیزری میزدار مدل FLT بدون سیستم کامپیوتری را سفارش دهید. 

تمامی دستگاه های حکاکی تولید شایاحک دارای 2 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند و عمر کارکرد سورس دستگاه ها 100000 ساعت می باشد. 

از آنجایی که حکاکی لیزری توسط اشعه انجام میشود و تماس ابزار با قطعه نداریم عموما و در اکثر مواقع نیاز به ساخت فیکسچر و قید نداریم مگر اینکه دور قطعه گرد نیاز به حکاکی داشته باشیم که از فیکسچر روتاری میتوانیم استفاده کنیم و یا چند قطعه به صورت همزمان حک کنیم که در این حالت با ساخت فیکسچر که قطعات مختلف در کنار هم قرار بگیرد بجای حک دانه ای میتوانیم چندین قطعه را حک کنیم و در عملکرد حک سرعت ببخشیم. و مورد آخر برای زمانیست که خود قطعه سطح صاف نداشته باشد که روی کفی دستگاه ثابت قرار گیرد نیاز به نگهدارنده خواهد داشت.

ما در کنار دستگاه حکاکی لیزری یک عدد عینک با کیفیت جهت محافظت در برابر اشعه ارائه میکنیم که اپراتور در هنگام حک ملزم به استفاده از آن خواهد بود. در صورت عدم رعایت این امر در طولانی مدت چشم اپراتور آسیب خواهد دید. 

همچنین در صورت تماس مستقیم پوست با اشعه سوختگی شدیدی ایجاد میشود. 

برای محافظت بیشتر اپراتور میتوانید از دستگاه حکاکی لیزر کابین دار استفاده کنید که کل مجموعه لیزر در کابین قرار گرفته و ساختار آن به پونه ایست که بیشترین ایمنی اپراتور ایجاد میشود و دارای درب UV میباشد که در هنگام حکاکی و بسته بدون درب دستگاه اگر اپراتور عینک نداشته باشد هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. این سیستم برای اولین بار در ایران توسط شایاحک تولید و اجرا شده است. 

دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات توانایی حکاکی روی تمامی فلزات ( به غیر از مس ) را دارا می باشد. 

توانایی حکاکی عمده پلاستیک ها ، پلکسی گلس ، لاستیک ، مولتی استایل و…

حکاکی روی برخی چوب ها ( چوب های صیقلی و بدون تخلخل ) که در صورت لزوم حتما نیاز به تست دارند.

خیر حکاکی شیشه ،سنگ و پارچه فقط توسط لیزر غیر فلزات که  به لیزر CO2 معروف هستند انجام میشود.

 

 

بهترین توان مناسب فلزات گران بها مانند طلا و نقره 50 وات با سورس RAYCUS با بالاترین درجه کیفی QB میباشد. این دستگاه توانایی برش طلا را تا ضخامت 1.5 به راحنی دارا میباشد. فیلم نمونه حک وبرش طلا را میتوانید در صفحه دستگاه حکاکی لیزر میزدار شایاحک مشاهده کنید.

بله این دستگاه توانایی حکاکی بارکد میله ای و QR را به بهترین شکل ممکن انجام میدهد.

این دستگاه با اولین حک روی قطعه میتواند از 0.01 میلی متر عمق ایجاد کند. اما در صورت نیاز به حکاکی عمیق ، تکرار حکاکی را به دفعات میتوان انجام داد تا جایی که حتی میتوان مناسب قالب سازی و عمق 1.5 میلیمتری را بدست آورد.

 

دستگاه حکاکی لیزر فایبر فلزات