دستگاه حک بارکد

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای حکاکی بارکد روی فلزات و غیر فلزات نیاز به دستگاهی داریم که در هنگام خواندن بارکد توسط دستگاه بارکدخوان به مشکل برنخوریم . پس در همین ابتدای مقاله میتوانیم بگوییم که دستگاه حک بارکد فقط دستگاه حکاکی لیزری میباشد. 

این امر بدین معنا نیست که شیوه های دیگر حکاکی مانند حکاکی سوزنی یا حکاکی اسکرایب و… امکان حکاکی بارکد را ندارند تمامی این دستگاه ها این امکان را دارند اما مساله اصلی این است که برای خوانایی توسط دستگاه بارکدخوان به مشکل بر میخوریم پس عملا فقط یک گزینه باقی میماند که بی نقص قادر به حکاکی بارکد روی فلزات میباشد آن هم دستگاه حکاکی لیزر فایبر میباشد. 

دستگاه حک بارکد به شیوه لیزری

دستگاه حکاکی لیزری توانایی حکاکی بارکد روی فلزات رو دارا میباشد که گونه ای که به راحتی بتوانید اسکن کنید و یا توسط بارکدخوان از کد بارکد استفاده کنید. 

از مزایای دستگاه حک لیزری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم نیاز به فیکسچر
  • حکاکی متمایز بارنگ سطح قطعه
  • سریع و پر تیراژ
  • خوانا و با کیفیت

حکاکی بارکد توسط نرم افزار مخصوص دستگاه حکاکی لیزری از کامپیوتر به دستگاه لیزر انتقال پیدا میکند و با فشردن یک دکمه به راحتی روی قطعه مورد نظر حک بارکد انجام میشود. 

این نکته را در نظر بگیرید که دستگاه حکاکی لیزری تمامی امور حکاکی را توسط کامپیوتر انجام میدهد و دستگاه های حکاکی لیزری شرکت شایا حک به همراه کامپیوتر ( پک کامل ) ارائه میشود و دیگر نیاز به تهیه کامپیوتر جداگانه در کنار دستگاه نیست.

دستگاه حک بارکد
حکاکی لیزری بارکد روی فلزات

دستگاه حکاکی بارکدخوان روی فلزات

نحوه انجام این امر به سادگی در فیلم روبروی قابل مشاهده میباشد. 

در این مرحله که دیگر بارکد حک شده یا برچسب بارکد روی کالایی قرار دارد و ما فقط به دستگاهی نیاز داریم که با اتصال به بارکدخوان و اسکن بارکد توسط بارکدخوان توانایی حکاکی شماره سریال خوانده شده را داشته باشد. 

بر این اساس دستگاه حکاکی سوزنی شایا حک توانایی  انجام این نوع حکاکی را بدون نیاز به کامپیوتر دارا می باشد. 

شایا حک تولید کننده انواع دستگاه حکاکی روی فلزات بدون نیاز به کامپیوتر میباشد که تمامی این دستگاه ها با طراحی جدید و مطابق تکنولوژی روز نیا ارائه میشوند. 

قیمت دستگاه حک بارکد و بارکدخوان

دستگاه حک بارکد که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم همان دستگاه حکاکی لیزری تنها شیوه حکاکی در ایران میباشد که تولید نمیشود و وارداتی میباشد همین امر باعث میشود که این دستگاه به قیمت ارز وابستگی زیادی داشته و جز شیوه های نسبتا گران به حساب آید. 

دستگاه های لیزری در دو توان 30 وات و 50 وات ارائه میشود که بسته به نیاز مشتری پیشنهاد شده و قیمت این دستگاه ها از 90 میلیون تومان شروع میشود.

دستگاه حکاکی سوزنی یا همان حکاکی ضربه ای تولید شایا حک با متریال بسیار باکیفیت و دو سال گارانتی بی قید و شرط و 10 سال خدمات پس از فروش نیز از قیمت 45 میلیون تومان شروع میشود.

البته این امر را در نظر بگیرید که با وجود تورم بالا قیمت های به روز را حتما از شرکت استعلام بگیرید. 

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *