دستگاه حکاکی روی فلز دستی

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه حکاکی روی فلز دستی به دستگاهی گفته میشود که قابلیت حمل داشته باشد و از وزن مناسبی جهت جابه جایی برخوردار باشد. اصولا اگر از نظر ساختاری تمامی دستگاه های حکاکی را طبقه بندی ویا دسته بندی کنیم میتوانیم دو مدل دستگاه حکاکی ثابت و دستگاه حکاکی پرتابل یا دستی را معرفی کنیم 

  • دستگاه حکاکی ثابت به دستگاهی گفته میشود که قابلیت حمل و نقل نداشته و دارای میز کار میباشد و مخصوص قطعاتی میباشد که سبک و قابل حمل هستند تا جهت انجام عملیات حکاکی روی میز کار دستگاه قرار گرفته و حکاکی شود. 
  • دستگاه حکاکی دستی به دستگاهی گفته میشود که قابلیت حمل و داشته و از وزن مناسبی جهت جابه جایی توسط اپراتور برخوردار است و مخصوص قطعاتیست که از وزن بالا و یا حجم زیادی برخوردارند که قطعه قابلیت جابه جایی و حمل نداشته و ما در این مورد دستگاه را روی قطعه مورد نظر قرار میدهیم و عملیات حکاکی را انجام میدهیم .

ویژگی های بارز دستگاه حکاکی روی فلز دستی

از مشخصات اصلی دستگاه حکاکی دستی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دارای وزن مناسب که قابلیت حمل توسط اپراتور را داشته باشد. 
  2. توانایی تنظیمات راحت (به دلیل قابل حمل بودن) در حین انجام حکاکی داشته باشد 
  3. برخورداری از طراحی ارگونومیک مخصوص دستگاه های دستی و کار اپراتور جهت نگهداری و جابه جایی بهتر ( دسته تفنگی بودن دستگاه)
  4. توانایی ایجاد عمق مناسب روی متریال های مختلف
  5. داشتن محور Z  دقیق از محاسن بزرگی محسوب میشود. 
  6. امکان حکاکی بدون نیاز به کامپیوتر ( به دلیل قابل حمل بودن جابه جایی لپ تاپ و کامپیوتر به همراه دستگاه  ، دستی بودن دستگاه را بی معنا میکند. )
  7. توانایی قرارگیری روی مکان های کوچک و با دسترسی سخت

از پرفروش ترین دستگاه های حکاکی روی فلز دستی عموما  شیوه سوزنی یا کوبشی میباشد که علت این محبوبیت سه عامل مهم انجام عملیات حکاکی بدون نیاز به کامپیوتر ، دارای محور Z دقیق و دسته تفنگی بودن آن است که حمل و نقل را به بهترین نحو ساده کرده است. 

دستگاه حکاکی روی فلز دستی
دو نمونه از دستگاه های حکاکی روی فلز دستی ( دسته تفنگی ) شایا حک

ما تولید کننده مدل های مختلف دستگاه حکاکی روی فلز دستی با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا هستیم . دستگاه های حکاکی پرتابل شایاحک با مشخصات های منحصر به فرد زیر ارائه میگردد:

1. دارای دو دسته یک دسته از رو و یه دست از پشت ( دسته تفنگی) جهت سهولت در حمل و نقل  2. دارای محور Z دقیق  3. تولید در سه سایز مختلف با سه وزن و سه ابعاد حکاکی متفاوت بر اساس نیاز مشتری 4. دارای تکنولوژی تشخیص اختلاف سطح در مدل منحصر به فرد I-1203-P (سبکترین دستگاه حکاکی پرتابل) 

تمامی محصولات شایا حک دارای گارانتی 24 ماهه و خدمات پس از فروش 10 ساله هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی حک با ما در ارتباط باشید:

انواع دستگاه حکاکی روی فلز دستی

از آنجایی که در خصوص دستگاه حکاکی دستی صحبت میکنیم مساله قابل حمل بودن دستگاه یک سری از شیوه های حکاکی را خود به خود حذف میکند .

برای مثال : حکاکی پلاک برجسته به علت داشتن قالب و دستگاه پرس و..  دستگاه قابل حمل نیست و کلا این شیوه از حکاکی امکان ساخت دستگاه کوچک و قابل حمل را ندارد.

پس با این تفاسیر دستگاه های پرتابل یا قابل حمل به شیوه های حکاکی زیر تولید می شوند:

از آنجایی که دستگاه حکاکی لیزری از حساسیت بالایی جهت حمل و نقل برخوردار است و با سیستم کامپیوتر کار میکند از پرفروش های پرتابل محسوب نمیشود از این رو در صنعت حکاکی همچنان دستگاه حکاکی ضربه ای دسته تفنگی از پر طرفدارترین و پر فروش ترین دستگاه ها محسوب میشود.