دستگاه مارک زنی روی فلز

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

از دستگاه مارک زنی روی فلز کاملا مشخص است که ما به دنبال دستگاهی میگردیم که توانایی حکاکی روی تمام فلزات را داشته باشد و عمق مناسب را بر اساس سختی فلز ایجاد کند. 

سوال اصلی که ایجاد میشود با وجود روش های مختلف حکاکی و مارک زنی روی فلزات کدام شیوه مناسب کار و قطعه تولیدی ما میباشد؟

بارها در این سایت در رابطه با انواع روش های حکاکی صحبت شده اما شرح نوع مارک زنی روی فلزات مد نظر ما مساله دیگریست که به آن میپردازیم .

مبحث را با چند مثال واضح آغاز میکنیم :

اگر نیاز باشد روی مس حکاکی کنیم قطعا یکی از دستگاه هایی که نباید انتخاب کنیم دستگاه حکاکی لیزری میباشد. این دستگاه اگر حکی بسیار شکیل و زیبا دارد و رنگ متفاوت با قطعه ایجاد میکند اما برای حکاکی روی مس اصلا گزینه مناسبی نیست و توانایی حکاکی روی مس را ندارد. 

اگر خودروسازی و یا نمایندگی مجاز راهور نیاز به حکاکی روی شاسی و سیلندر داشته باشد قطعا فقط از دو شیوه حکاکی ضربه ای و حکاکی خراشی استفاده میکند و استفاده از هر شیوه دیگر به هیچ عنوان مورد تایید نخواهد بود .

مفهوم دستگاه حکاکی مارک زنی روی فلز

زمانی که بحث مارک زنی روی فلزات ایجاد میشود اولین موضوعی که به ذهنمان میرسد مساله برند سازیست.

قطعا یک تولیدکننده برای معرفی برند خود،تبلیغات و ماندگاری در ذهن خریدار به فکر حکاکی و مارک زنی روی محصولات خود می افتد. 

این قاعده برای تمامی تولیدکنندگان دنیا رعایت میشود از برندهای معتبر دنیا تا برندهای کارگاهی روی محصولات خود مارک زنی انجام می دهند. 

مورد دیگر که باعث میشود مارک زنی روی فلز مساله تولیدکننده باشد جلوگیری از جعل و کپی برداری از محصول تولیدشده است. قطعا کالایی که مارک زنی شده باشد کپی برداری و جعل آن نسبت به کالای بی نام بسیار سخت تر و هزینه دارتری است. 

و در نهایت در راستای ردیابی محصولات میتوانیم از دستگاه مارک زنی روی فلز استفاده کنیم .

دستگاه حکاکی ضربه ایپرفروش ترین  دستگاه مارک زنی روی فلز

دستگاه حکاکی ضربه ای از پرفروش ترین دستگاه های مارک زنی روی فلزات محسوب میشود.  برای پرفروش بودن این محصول دلایل بسیار زیادی مطرح است:

  • تنوع در محصول بسته به نوع ،جنس و ابعاد قطعه
  • پرتیراژ بودن
  • کیفیت و سرعت بالا در حکاکی
  • انجام تمامی عملیات های حکاکی بدون نیاز به کامپیوتر 
  • قیمت مناسب نسبت به روش های دیگرمارک زنی
  • تعمیرات و نگهداری ساده و کم هزینه 
  • اپراتوری ساده 
  • لوازم مصرفی و جانبی کم هزینه و نزدیک به صفر
دستگاه مارک زنی سوزنی روی فلزات

شرکت شایا حک تولیدکننده انواع دستگاه مارک زنی روی فلزات میباشد و همچنین سبک ترین دستگاه مارک زنی دستی در دنیا با وزن 3 کیلو و 900 گرم را طراحی و تولید کرده است و تنها تولیدکننده تخصصی دستگاه های حکاکی رول مارکینگ  ،حک روی فلنج و اتصالات در ایران میباشد که بر اساس نوع قطعه دستگاه های مارک زنی و حکاکی را طراحی و تولید میکند. 

تمامی دستگاه های حکاکی تولید شایا حک بدون نیاز به کامپیوتر کلیه عملیات های حکاکی را انجام میدهند. 

نویسنده : نیما غفاری

نویسنده : نیما غفاری

لطفاً دیدگاهتان را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *